Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Akce > Další akce (Něco navíc...) > Články > 10. 11. Kateřina a Miloš Motani: Expedice Borneo

10. 11. Kateřina a Miloš Motani: Expedice Borneo

V pásmu procestujeme úžasný ostrov Borneo. Budeme brouzdat rušnými přístavy, ochutnáme pečené ryby. Město Kuching nás překvapí moderním mostem. Uchvátí nás prales, vegetace, obrovský květ raflézie, létající veverky a lemuři, létající žáby, medvědi malajští, orangutani, nosaté a břichaté opice kahau, opice makakové, mrňavý okatý nártoun, jedovatý savec lori, jedovatí hadi i škrtiči. Vydáme se do vesnice lovců lebek. Nejobávanějším kmenem jsou Iban, kteří žijí v dlouhých dřevěných domech. Tetování na kůži starého muže je svědectvím nedávných krvavých výprav. Uvidíme tradiční tance, uslyšíme moderní i orientální hudbu. Budeme šnorchlovat s rybičkou Nemo, spatříme vzácné delfíny orcely, ryby lezce žijící na suchu a bahenní sopky. Na řece Kinabatangan najdeme vzácné malé slony bornejské, ulovíme krokodýla. Jeskyně Gomantong Cave je plná švábů, stonožek, netopýrů a rorýsů. Vydáme se za mořskými cikány, kteří žijí na moři v dřevěných chatrčích na kůlech. S kmenem Bajau se nám moc líbilo, a tak naše video za Mořskými piráty potrvá celých sedm minut.

Začínáme v 18:00 hod. v konferenčním sále v 5. NP.

Vstupné 100/50 Kč.* Vstupenky lze zakoupit zde.
Slevy se vztahují na seniory, studenty a držitele průkazu ZTP.

FINAL_Pozvanka-Expedice-Borneo.png

UPOZORNĚNÍ - PROKÁZÁNÍ BEZINFEKČNOSTI
Upozorňujeme návštěvníky akce, že vstup je povolen pouze s nasazeným respirátorem. Každý účastník je rovněž povinen prokázat se před akcí potvrzením o bezinfekčnosti tj.:
a) osoba absolvovala nejdéle před 3 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem,
b) osoba absolvovala nejdéle před 24 hodinami rychlý antigenní test (RAT) na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2, s negativním výsledkem, který provedl zdravotnický pracovník,
c) osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a doloží tuto skutečnost národním certifikátem,
d) osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19 a od prvního pozitivního rychlého antigenního testu (RAT)  neuplynulo více než 180 dní.
 
Pokud návštěvník neprokáže bezinfekčnost, nebude na akci vpuštěn.  Vstupné se v tomto případě nevrací.