Přeskočit navigaci

Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové

Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
On-line katalog E-zdroje Digitální knihovna
Úvod > Akce > Další akce (Něco navíc...) > Články > TÉMA PRO TENTO ROK: DIGITALIZACE V KNIHOVNÁCH

TÉMA PRO TENTO ROK: DIGITALIZACE V KNIHOVNÁCH

Motto: „Otisk papíru v digitálním světě“

logo-navrh-final-DVK-(3).png
V listopadu 2016 byla na Královéhradecké knihovnické konferenci opět vyhlášena regionální kampaň, tentokrát pod názvem Digitalizace v knihovnách. Digitalizace je jednou z nejmladších, ale zároveň nejrychleji se rozvíjejících oblastí knihovnictví. Cílem kampaně je seznámit veřejnost s přínosy digitalizace a možnostmi, které skýtá - od ochrany knihovních fondů až po zpřístupnění v digitálních knihovnách.

SVK HK chystá jednou měsíčně speciální exkurze “Zkus si zdigitalizovat knihu”, kde si zájemci z řad veřejnosti mohou sami vyzkoušet proces digitalizace knihovního fondu od skenování po tvorbu metadat, a výsledek své práce si posléze prohlédnout v Digitální knihovně SVK HK.

I v letošním roce bude kampaň prezentována na panelech v přízemí knihovny. Kromě informací obsahují např. i QR kódy Digitální knihovny SVK HK (http://kramerius.svkhk.cz/search/) nebo facebookové stránky DK SVK HK (https://www.facebook.com/digitalni.knihovna.svkhk/). Dále budeme naše uživatele informovat prostřednictvím informačních letáků.

Jak naši pravidelní návštěvníci vědí, knihovna vydává občasník, ve kterém se v tomto roce dočtete i o digitalizaci knihovních fondů. Naleznete ho zde  http://www.svkhk.cz/Pro-verejnost/Obcasnik-X.aspx.

letak-Zkus-si-zdigitalizovat-knihu-2-pololeti.png

kampan2017_panel_dk-(1).jpg

QR-Kramerius-titulek.png   QR-FB-DK-titulek-(1).png