Přeskočit navigaci

Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové

Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
On-line katalog E-zdroje Digitální knihovna
Úvod > Akce > Výstavy > 6. 6. - 31. 8. Zdeňka Mlýnková: Podvečer na Maltě

6. 6. - 31. 8. Zdeňka Mlýnková: Podvečer na Maltě

6. června proběhla vernisáž výstavy fotografií Zdeňky Mlýnkové spojená s přednáškou novináře a zpravodaje ČRo Petra Voldána, který natočil se štábem ČT Ostrava už šesté pokračování jednoho z nejoblíbenějších televizních cestovatelských pořadů Postřehy odjinud, s názvem „Malta očima Petra Voldána“. 

Zdeňka Mlýnková pracuje od roku 1993 jako zvukařka a od roku 2015 na pozici Mistr zvuku v ČRo. V současnosti externě spolupracuje se stanicí Vltava.

Jako fotografka měla možnost fotografovat nejen kulturní a společenské akce, ale také dokumentovat veškeré dění ČRo, autogramiády, pořady, hosty ve studiích i vysílání v terénu, a poté fotografie i publikovat (časopisy, CD, knihy, např. "Karel v zrcadle doby" - o Karlu Gottovi). Od ČRo v roce 2009 získala cenu "Za neuvěřitelné zásluhy" za dlouhodobé a věrné fotografování hudebního pořadu "Noční proud", který se vysílal nejen ve studiích, ale také v různých městech ČR.

Za svůj osobní vrchol týkající se fotografické práce považuje výstavu "Prostě Malta" v Kroměříži, která se konala v březnu 2017, kdy byla oslovena Evropským parlamentem při příležitosti Evropských dnů, který se každý rok věnuje zemi, která právě předsedá v EP - letos Malta (tzv. Maltské dny).

Přednášku už nestihnete, ale můžete stále vidět zajímavé fotografie, které Zdeňka Mlýnková pořídila během svého měsíčního pobytu na Maltě.
 
Výstava se koná do 31. srpna v prostoru 4. podlaží.

Malta-prodlouzeni.png