Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Konkrétní podzim uctí výročí republiky trikolorou

Konkrétní podzim uctí výročí republiky trikolorou

(mar). Konkrétní podzim uctí výročí republiky trikolorou. Mladá fronta Dnes - Hradecký kraj. 18.09.2018, roč. 29, č. 217, s. 15. ISSN 1210-1168

HRADEC KRÁLOVÉ - Městský vláček bude mít dnes tři nezvyklé zastávky - tři královéhradecké galerie. Začátek tradičního Konkrétního podzimu je v 17 hodin v Galerii AMB ve Sboru kněze Ambrože, v 18 hodin začíná další vernisáž v Galerii U Přívozu ve Studijní a vědecké knihovně a na poslední dojde v 19 hodin ve foyer Filharmonie. 
Letos se umělci, jenž tvoří v duchu konkrétního umění, věnovali kombinaci červené-modré a bílé, a to u příležitosti 100. výročí vzniku Československa. 
"Výstav, které budou i v Pardubicích a také v Kulturním domě v Holicích, se účastní na čtyřicet autorů z Čech a Slovenska a symbolicky také dva Slováci, kteří emigrovali a žijí ve Švýcarsku. Už po jedenácté nabídneme kresby, malby, sochy, objekty a instalace, dokonce i video, které se po setmění promítne na zeď Filharmonie, kde hradecká část vernisáží končí," říká za pořádající sdružení KK3 Klub konkretistů Jana Vincencová. Klub letos vystavoval na velké mezinárodní výstavě na Slovensku a podařilo se mu uspořádat komornější výstavu v Kunsthausse v německém Rehau. "V příštím roce nás čeká velká výstava v Galerii Karlovy Vary. Letošní Konkrétní podzim začne v Hradci Králové v Galerii AMB výstavou brněnského Pavla Hayeka Od cibulky k vesmíru, který je znám svými převážně černobílými fotogramy," dodává pořadatelka. Fotogram je fotografická technika bez fotografického optického přístroje, jde o stínový obraz vytvořený z různě průsvitných předmětů.