Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Letem knižním světem

Letem knižním světem

Letem knižním světem. Knižní novinky. 28.03.2022, č. 6, s. 5.
 
Nakladatelství Argo oznámilo, že se rozhodlo nepokračovat ve vydávání knih ruského autora Sergeje Lukjaněnka, který jako dlouhodobý stoupenec Vladimira Putina podpořil invazi na Ukrajinu. Výtěžek z již publikovaných knih pošle nakladatelství Argo na sbírku Pomoc Ukrajině.
Řád umění a literatury si na francouzském velvyslanectví v Praze převzaly novinářky Irena Jirků, scenáristka a ilustrátorka Lucie Lomová a spisovatelka Lenka Horňáková-Civade. Řád umění a literatury je udělován lidem, kteří se vyznamenali uměleckou tvorbou nebo přispěli k rozvoji francouzské kultury. Mezi oceněnými minulých let jsou například Jiří Menzel, Věra Chytilová nebo nedávno zesnulá Eva Zaoralová.
Autorská čtení spisovatelů nominovaných v letošním ročníku knižních cen Magnesia Litera proběhnou 30. března od 19 hodin v Knihovně Václava Havla v Ostrovní ulici, Praha 1. Pořádá spolek Litera, uvádí Pavel Mandys.
Ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové se 7. dubna v 17 hodin můžete v rámci 21. pokračování Velkého knižního čtvrtku setkat se spisovateli Biancou Bellovou, Karin Lednickou, Barborou Englischovou, Ondřejem Hüblem, Petrem Michálkem a Ester a Milanem Starými. Pořadem provází Vladimír Kroc.
Příznivci Boba Dylana se mohou těšit na knihu The Philosophy of Modern Song, která americkému hudebníkovi vyjde 8. listopadu. Obsahuje 60 esejů o písních a písničkářích, které obdivuje, například o Nině Simone, Hanku Williamsovi nebo Elvisi Costellovi. Jedná se o Dylanovu první knihu od roku 2004, kdy dokončil své paměti Chronicles.
Román Půlnoční knihovna Matta Haiga se v zahraničí stal hitem téměř okamžitě po svém vydání. Jeho úspěch byl korunován vítězstvím v anketě Goodreads Choice Award 2020, kde získal ocenění v kategorii fikce. Vydavatelství OneHotBook nyní vydává audio verzi v režii Jitky Škápíkové a v interpretaci Petry Špalkové.