Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Seženou miliony? : Studijní a vědecké knihovně v Hradci chybí 16,5 milionu na vybavení interiéru. Kr

Seženou miliony? : Studijní a vědecké knihovně v Hradci chybí 16,5 milionu na vybavení interiéru. Kraj odmítl instituci pomoc / Radek Šprinc.

Hradecký deník. - Roč. 16, č. 204 (1.9.2007), s. 1.

Fiaskem může v září 2008 skončit slavnostní otevření nového sídla Studijní a vědecké knihovny, kterou lidé podle kulatých oken překřtili na ementál.

Vedení instituce totiž chybí zhruba 16,5 milionu korun na vybavení interiéru. Peníze v rozpočtu stavby chybí kvůli zvýšení sazby daně z přidané hodnoty z pěti na 19 procent.

"Nemáme finance na stoly, kopírky, počítače a podobně. Udělám všechno, abych peníze sehnala, jinak budeme muset novou budovu otevřít nevybavenou," řekla ředitelka knihovny Eva Svobodová.

Se žádostí o pomoc už oslovila krajský úřad. Rada kraje ale její prosby nevyslyšela. "Nové sídlo byl státní zájem, takže nevidíme důvod, proč něco platit. Musí se obrátit na ministerstvo kultury," vzkázal radní Zdeněk Kraus.

Stavba za 395 milionů, která je jedním z největších litých betonových děl v Česku, skončí v listopadu. Vybavení vnitřních prostor mělo přijít na řadu v příštím roce.

"Žádost na ministerstvo pošlu, ale šance jsou podle mě minimální. Stěhování však odkládat nemůžeme, protože v synagoze na Pospíšilově třídě nám skončí nájemní smlouva," dodala ředitelka.