Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Tipy na víkend 17. až 19. prosince: Výstavy, lyžovačky v Krkonoších a na Orlicku

Tipy na víkend 17. až 19. prosince: Výstavy, lyžovačky v Krkonoších a na Orlicku

HORYNOVÁ, Pavla. Tipy na víkend 17. až 19. prosince: Výstavy, lyžovačky v Krkonoších a na Orlicku. hradecky.denik.cz [online]. 16.12.2021, č. 350 [cit. 2022-01-03]. Dostupné z: https://hradecky.denik.cz/tipy-na-vikend/tipy-na-vikend-17-az-19-prosince-vystavy-lyzovacky-v-krkonosich-a-na-orlicku-202.html

O nadcházejícím víkendu příznivce umění potěší otevření nových výstav v Galerii moderního umění, milovníci zimních sportů uvítají spuštění lanovek ve Špindlerově Mlýně a v Orlických horách. Pro děti je připraveno Putování za Ježíškem. Nebudou chybět vánoční koncerty, expozice betlémů a podpořit můžete také muzejní virtuální adventní trhy.

[...] 

Svět Karla Havlíčka Borovského poodhaluje knihovna 
KDY: v těchto dnech
KDE: Hradec Králové
ZA KOLIK: zdarma

Karel Havlíček Borovský (1821–1856) je dodnes vnímán jako jedna z nejvýraznějších postav české kultury. Je symbolem žurnalistiky, satiry a literární kritiky. Výstava, která vznikla u příležitosti 200. výročí narození Karla Havlíčka, představuje spisovatele ve všech jeho rolích a významech, a to s bohatým obrazovým doprovodem ze sbírek Národního muzea a Památníku národního písemnictví. Expozici můžete zhlédnout v galerii Dokola ve čtvrtém patře Studijní a vědecké knihovny Hradec Králové do 26. ledna 2022. Událost připravilo Národní muzeum ve spolupráci s Památníkem národního písemnictví a Historickým ústavem Akademie věd České republiky.

[...]