Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > U hasičů slavnostně zahájili nový rok. Došlo i na medaile

U hasičů slavnostně zahájili nový rok. Došlo i na medaile

ŽAHOURKOVÁ, Martina. U hasičů slavnostně zahájili nový rok. Došlo i na medaile. Hradecký deník. 06.01.2017, roč. 26, č. 5, s. 12. ISSN 1210-602X

Hradec Králové – V pondělí 2. ledna se uskutečnilo tradiční setkání příslušníků a občanských zaměstnanců Hasičského záchranného sboru (HZS) Královéhradeckého kraje s představiteli sboru, Královéhradeckého kraje i města Hradec Králové u příležitosti začátku nového roku. 
V první pracovní den roku 2017 již tradičně zavítali mezi hasiče do budovy Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové primátor města Zdeněk Fink a nově zvolený hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán s 1. náměstkem Martinem Červíčkem. 
Společně s ředitelem HZS Královéhradeckého kraje Františkem Menclem poděkovali hasičům za odvedenou práci a ocenili jejich pomoc občanům regionu. Na závěr popřáli všem přítomným a jejich rodinám vše dobré v novém roce, hodně zdraví a štěstí. 
V průběhu slavnostního aktu byly dodatečně předány tři medaile HZS České republiky. Medaile HZS ČR "Za věrnost II. stupně", která je oceněním práce v oblasti požární ochrany za více než 20 let služby, obdrželi Jiří Bartoš z centrální stanice Hradec Králové a Josef Vancl ze stanice Trutnov. 
Čestnou medaili HZS ČR převzal z rukou Františka Mencla primátor statutárního města Hradec Králové Zdeněk Fink jako ocenění výborné spolupráce v oblasti požární ochrany a podpory integrovaného záchranného systému v Hradci Králové.