Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Zorientovat se v krajské kultuře pomůže nová brožura

Zorientovat se v krajské kultuře pomůže nová brožura

Zorientovat se v krajské kultuře pomůže nová brožura. kr-kralovehradecky.cz [online]. 17.06.2022 [cit. 2022-07-01]. Dostupné z: https://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/kraj-volene-organy/tiskove-centrum/aktuality1/zorientovat-se-v-krajske-kulture-pomuze-nova-brozura-340317/
 

Kulturní program vybraných institucí cílící na ukrajinské rodiny přehledně shrnuje brožura Kraj pro Ukrajinu. Vytvořil ji odbor kultury a památkové péče Královéhradeckého kraje pro uprchlíky z válkou sužované Ukrajiny, aby se co nejlépe seznámili s novým prostředím.
 

"Dění na Ukrajině vyvolalo silnou odezvu napříč českou kulturní scénou. Brožura Kraj pro Ukrajinu je faktickou i symbolickou pomocí našeho kraje a všech zapojených kulturních organizací. Je kompletně v ukrajinštině, dostupná nejen on-line a seznamuje zájemce s krajskými městy, jejich kulturou a programy, které pro uprchlíky nabízí muzea, divadla, knihovny a další kulturní instituce," řekla náměstkyně hejtmana pro oblast kultury Martina Berdychová.

Brožura shrnuje kulturní program vybraných institucí a cílí na ukrajinské rodiny s dětmi, které zpočátku neměly na území Královéhradeckého kraje žádný kontakt. Také usnadňuje orientaci v kulturních organizacích, které pro občany z Ukrajiny pořádají řadu benefičních kulturních akcí, shromažďují materiální pomoc nebo pro ně vytváří speciální programy.

Letáček Kraj pro Ukrajinu, regionální kulturní pomoc Ukrajině je dostupný on-line v příloze nebo tištěný mimo jiné v Muzeu východních Čech, Galerii moderního umění, Divadle Drak nebo Bio Centrálu. Tištěné výtisky po domluvě také rozdává Oblastní charita Hradec Králové přímo mezi ukrajinské rodiny.

Podrobnosti k programům kulturních institucí v ukrajinštině:

- Muzeum východních Čech v Hradci Králové – Muzej Schidnoji Bohemiji u Hradci Kralove

- Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové – Navčal´no-naukova biblioteka u Hradci Kralove

- Divadlo Drak – Teatr Drak

- Církev československá husitská – Čechoslovac´ka husyts´ka cerkva

- Hradecká kulturní pátračka – Hradec´kyj kul´turnyj kvest

Informace k jednotlivým akcím v češtině jsou dostupné na webu prokreativitu.cz nebo na stránkách a facebooku jednotlivých institucí.