Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Pro knihovny > Aktuální zprávy > Knihovny v kraji > TOP 10 v dětské literatuře

TOP 10 v dětské literatuře

2017 I Královéhradecko

Orientaci v dětské literatuře vám usnadní seznamy dětské literatury.


Členky Klubka KDK SKIP 08 vypracovávají seznamy zajímavé a čtivé dětské literatury od roku 2014. Soupisy za tuto dobu nabyly úctyhodného počtu knih a v březnu 2017 byly opět aktualizovány. Doplnění se zaměřilo na novinky a čtivé knížky vydané v roce 2016 (případně 2015), které knihovnice znají z půjčovní praxe. Ke každé knize jsou připojeny základní údaje (jméno autora, nakladatel, rok vydání, počet stran) a stručná anotace knihy.

Seznamy dětské literatury naleznete na webu Knihovny města Hradce Králové v sekci Pro knihovníky, v oddíle Projekty.  Přístup vám umožní snadné přihlášení na adrese:  http://projekty.kmhk.cz/
Zapojení do projektů je zdarma.

Na stejné adrese najdete i podrobnou tiskovou zprávu k projektu, kontakty na autorský kolektiv a doporučující seznam užitečných knih a portálů zabývající se dětskou literaturou.

Seznamy již delší dobu využívají například městské knihovny Dvůr Králové n. L., Hradec Králové, Náchod, Rychnov n. Kn. nebo obecní knihovny Dobřenice, Předměřice n. L. z okresu Hradec Králové, či Sukorady a Vrbice z okresu Jičín.