Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Pro knihovny > Vzdělávání > Aktuální vzdělávací akce > Kritické myšlení a média

Kritické myšlení a média

Datum: 6.4.2022
Čas: 10:00-13:00
Délka: 3 hodiny
Místo: Konferenční sál 5. pátro SVKHK
Lektor:
Zvol si info
Cena: 0,- Kč
Přihlášení: Přihlašovací formulář
 
Vaše přihlašovací údaje budou shromažďovány prostřednictvím služby Google Disc. Zařazení mezi účastníky Vám během několika pracovních dnů potvrdíme e-mailem.
V případě problémů s přihlašováním pište na e-mail agnieszka.lamr@svkhk.cz nebo volejte na telefonní číslo 494 946 224.
 
 
O kurzu: 
V současném světě sociálních sítí a informačního zahlcení, funguje kritické myšlení jako užitečný nástroj k orientaci. Je to nenahraditelná dovednost, díky které si uvědomíte limity vašeho uvažování a dokážete lépe vyhodnocovat informace, především ty nekvalitní nebo falešné.
V přednášce se budeme věnovat tomu, na čem stavíme vlastní myšlenkové procesy a jak zakládat naše přesvědčení na dobrých důvodech. Probereme kognitivní zkratky, argumentační fauly, důležitost sebereflexe, ale i to jak mluvit s lidmi, se kterými nesouhlasíme.

 

O lektorovi:

Zvol si info je studentský spolek původem z brněnské Masarykovy univerzity, který už několik let přednáší o dezinformacích, mediální výchově, kritickém myšlení atp. nejen na základních školách, ale i pro širokou veřejnost. Na kontě už máme stovky hodin přednášek po celé republice. V přednáškách se dozvíte, proč je naše mysl tak náchylná nepravdám uvěřit, jak si ověřovat zdroje, představíme vám mnoho reálných příkladů fake news i z poslední doby, dozvíte se, kdo dezinformace šíří mnoho dalšího. https://zvolsi.info/

 
Cílová skupina: 
Všichni zájemci o tuto tématiku.
 
Projekt podpořila Nadace OSF

Nadace_OSF_logo.png
logo_vzdel_web_male.gif