Přeskočit navigaci

Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové

Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
On-line katalog E-zdroje Digitální knihovna
Úvod > Pro knihovny > Vzdělávání > Aktuální vzdělávací akce > Tvorba infografiky 14. a 21. 5. 2019

Tvorba infografiky 14. a 21. 5. 2019

 

Datum: 14. 5. 2019 a 21. 5. 2019
Čas: vždy od 9.00 do 14.30
Místo: počítačová učebna SVK HK
Lektor: Mgr. Marta Lelková, Bc. Klára Havlová
Cena: 0,- Kč
Přihlášení: klikněte zde
 
 
Vaše přihlašovací údaje budou shromažďovány prostřednictvím služby Google Disc. Zařazení mezi účastníky Vám během několika pracovních dnů potvrdíme e-mailem.

V případě problémů s přihlašováním pište na e-mail Bohdana.Hladikova@svkhk.cz nebo volejte na telefonní číslo 494 946 224.

 


 
Obsah kurzu:  
V prvním workshopu se účastníci kurzu obeznámí s pravidly tvorby infografiky a pravidly grafické prezentace dat. Dále se naučí, jak využít infografiku pro běžnou práci v knihovně a pro propagaci knihovny na veřejnosti. Budou jim představeny dva on-line nástroje na tvorbu infografiky – Canva a Infogram. Účastníci kurzu si pod vedením lektorů vyzkoušejí práci s prezentovanými grafickými nástroji. V čase mezi jednotlivými workshopy si budou moci samostatně procvičovat funkce jednotlivých nástrojů, aby získali určitou rutinu v jeho používání.

V druhém workshopu budou prakticky využívat a prohlubovat znalosti nabyté v prvním workshopu a samostudiu. Seznámí se s ukázkami hotových infografik a možností jejich úpravy dle vlastní potřeby. Společně si vytvoří infografiku na zvolené téma.

Dále si účastníci kurzu vyzkouší vytvořit infografiku ze statistických dat vlastní knihovny. Účastníci k tomu budou využívat statistický výkaz knihovny za uplynulý rok. Lektorky je seznámí s různými pomocnými zdroji, které se při tvorbě infografiky hodí.

Požadavky na účastníky: 

Znalost práce s počítačem.

Vzdělávací akci podpořilo Ministerstvo kultury z dotačního podprogramu VISK2.
 
logo_vzdel_web_male.gif svkhk_logo.gif