Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Pro knihovny > Vzdělávání > Aktuální vzdělávací akce > Myšlenkové mapy - 8. 10. 2019

Myšlenkové mapy - 8. 10. 2019

 

Datum:

8. 10. 2019

Čas: od 10.00 do 14:00
Délka: 4 hodiny
Místo: počítačová učebna SVK HK
Lektorka:

Dagmar Chytková

Cena: 0,- Kč
Přihlášení: klikněte zde
 
Vaše přihlašovací údaje budou shromažďovány prostřednictvím služby Google Disc. Zařazení mezi účastníky Vám během několika pracovních dnů potvrdíme e-mailem.

V případě problémů s přihlašováním pište na e-mail Bohdana.Hladikova@svkhk.cz nebo volejte na telefonní číslo 494 946 224.

 


 
O kurzu: 

Seminář je zaměřen na problematiku tvorby a použití myšlenkových map. Soustředí se na princip fungování, možnosti využití technik v různých odvětvích a zejména pak na aplikace a nástroje vhodné pro jejich tvorbu. Účastníci se naučí pracovat s online i desktop nástroji pro tvorbu myšlenkových map, budou umět mapy sdílet s ostatními a pracovat na mapách samostatně i v týmu. Na výběr budou nástroje vhodné pro desktop i pro chytrá zařízení. Účastníci na konci semináře budou odcházet s vytvořenými mapami vhodnými pro jejich práci. 

O lektorce:

Dagmar Chytková je lektorkou informační a digitální gramotnosti. Zabývá se technikami pro rozvoj kreativního a kritického myšlení u žáků, studentů i dospělých. Je spoluautorkou knih Efektivní učení: techniky přemýšlení, soustředění a komunikace s využitím myšlenkových map; Myšlenkové mapy pro studenty: učte se efektivně a nastartujte svou kariéru a publikace Informační vzdělávání pro učitele.
  
Požadavky na účastníky: 

S sebou si přineste přihlašovací údaje ke Google účtu a případně i oblíbené barevné pastelky nebo fixy pro cvičnou přípravu papírové myšlenkové mapy. 
 
Pokud si chcete tvorbu mapy vyzkoušet i na chytrém zařízení, je vhodné si předem nainstalovat  Xmind (Android , iOS) nebo Mindmeister (Android, iOS),  příp.  iMindmap (iOS). 

Cílová skupina:

Kurz je vhodný především pro manažery knihoven a knihovníky připravující informační lekce.
 

Vzdělávací akci podpořilo Ministerstvo kultury z dotačního podprogramu VISK2.
 
logo_vzdel_web_male.gif svkhk_logo.gif