Přeskočit navigaci

Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové

Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
On-line katalog E-zdroje Digitální knihovna

2.1.1: Druhy výpůjček

  • Absenční výpůjčky - registrovaný uživatel si může požadovaný dokument půjčit na obvyklou výpůjční lhůtu jeden měsíc, kterou je možné prodloužit, pokud kniha již není zamluvena (rezervována) jiným uživatelem. Dokument si můžete absenčně vypůjčit u výpůjčního pultu ve 3. NP.
  • Prezenční výpůjčky - některé dokumenty je možno studovat jen ve studovnách a nepůjčují se z důvodů uvedených v knihovním řádu domů. Ve 3., 4. a v 5. NP jsou k dispozici samoobslužná multifunkční zařízení, která umožňují kopírování, skenování a tisk. Při kopírování i skenování je nutno řídit se autorským zákonem.
  • Meziknihovní výpůjční služba (MVS) - z knihoven v České republice zajišťuje výpůjčky dokumentů, které nejsou ve fondech naší knihovny, nebo kopie jejich částí v souladu s autorským zákonem. Výpůjčky dokumentů prostřednictvím MVS jsou určeny pouze pro registrované čtenáře naší knihovny.
  • Mezinárodní meziknihovní výpůjční služba (MMVS) - zprostředkuje výpůjčky dokumentů, které nejsou ve fondech knihoven v ČR, ze zahraničí.

 

 


Moduly kurzu: