Přeskočit navigaci

Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové

Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
On-line katalog E-zdroje Digitální knihovna

2.1.2: Jak žádat o výpůjčku?

Dokumenty jsou uloženy ve volném výběru a ve skladech. Na dokumenty ze skladu je nutno zadat požadavek na výpůjčku v on-line katalogu. Více informací o vyhledávání v on-line katalogu získáte v modulu 3. Dokumenty umístěné ve volném výběru ve 3. NP (naučná literatura) a v 5. NP (beletrie) NELZE OBJEDNAT prostřednictvím elektronického katalogu. Čtenář si je vybere na regálu a odnese k výpůjčnímu pultu nebo k výpůjčnímu automatu k načtení do svého čtenářského konta. Požadavky (rezervace) na dokumenty ve volném výběru lze zadávat jen tehdy, když je dokument vypůjčen jiným čtenářem.

Půjčování novin a časopisů.

Publikaci, která je vypůjčená jiným čtenářem, si můžete sami zamluvit (rezervovat) prostřednictvím on-line katalogu. Tato služba je bezplatná.

S vyhledáváním ve volném výběru a v katalozích vám pomohou informační pracovníci u informačních pultů ve 3., 4., a v 5. NP.

Dokumenty ze skladů můžete objednávat:

  • Při osobní návštěvě knihovny prostřednictvím on-line katalogu, který je přístupný na všech počítačích v budově knihovny.
  • Prostřednictvím on-line katalogu z kteréhokoliv počítače mimo budovu knihovny, který je připojen k internetu.

Lhůty dodání objednaných dokumentů.

Požadavky na dokumenty ze skladu na Pouchově (externí sklad), zadané v pracovní den po 18:30 hod. a o víkendu, se začínají realizovat až následující pracovní den. Např. zadáte-li požadavek v pátek v 18.50, začne se Vaše objednávka vyřizovat až v pondělí dopoledne a dokument je dodán až v úterý po 14. hodině. Zadáte-li požadavek ve středu ve 20.30, je dodán až v pátek po 14. hodině.

Lhůta pro vyzvednutí objednaných dokumentů.

 

 


Moduly kurzu: