Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Services > Technika, která zpříjemní služby

Technika, která Vám zpříjemní naše služby

Selfcheck

Vlastním jménem: výpůjční automat  
Bydliště: 3. podlaží
Zaměstnání: Díky selfchecku nemusíte čekat ve frontě u výpůjčního pultu. Máte-li knihy pouze z volného výběru, registraci v knihovně a heslo, nic Vám nebrání nečekat a urychlit výpůjčku vybraných knih.

Herbie

Vlastním jménem: bibliobox na vracení knih  
Bydliště: venku před hlavním vchodem do knihovny
Zaměstnání: Přišli jste jenom vrátit knihy, abyste neplatili poplatek z prodlení a knihovna má zavřeno? Nevadí. Knihy lze vrátit do jednoho z biblioboxů před knihovnou.

Elektronické čtečky

Vlastním jménem: jedna „kniha“ a stovky titulů v ní  
Bydliště: na objednávku
Zaměstnání: Bolí vás záda z věčného nošení knih v batohu? Nyní je možnost vypůjčit si tenkou elektronickou čtečku, ve které najdete všechny informace, které potřebujete. Můžete se brouzdat více než 400 tituly. Na několika titulech si můžete pocvičit i znalost angličtiny, němčiny nebo francouzštiny. Další elektronická čtečka pro prezenční půjčování na vás čeká v 5. NP.

Kopírky a skenery

Vlastním jménem: kopírky a skenery  
Bydliště: 3., 4. a 5. podlaží
Zaměstnání: Všichni uživatelé, kteří mají aktivovanou službu pro tisk a kopírování a dostatečný kredit, mohou kdykoli využít naše kopírky a skenery. Aktivovat tuto službu lze ve 4. NP.

Platební terminál

Vlastním jménem: bezhotovostní možnost platby  
Bydliště: pult na vracení knih v 1. podlaží
Zaměstnání: Neradi s sebou nosíte hotovost? Karta je při ruce a právě Vám skončila registrace v knihovně, nebo potřebujete zaplatit vyšší poplatek z prodlení? Nyní už ani to není v knihovně problém.

Wifi

Vlastním jménem: bezdrátové připojení k internetu  
Bydliště: všude
Zaměstnání: Uživatelé knihovny mají možnost připojit se ve 4. a 5. podlaží knihovny, v galerii U Přívozu a v kavárně k internetu.