Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Services > EOD - digitalizace knihy na objednávku

EOD - digitalizace knihy na objednávku

Prostřednictvím služby EOD si mohou registrovaní i neregistrovaní uživatelé naší knihovny objednat digitální kopie knih z fondu SVK HK, vydaných v letech 1700-1910. Vlastní digitalizace knihy i vyřízení objednávky realizuje Národní technická knihovna v rámci projektu "eBooks on Demand - A European Library Network (EOD)", SVK HK poskytuje k digitalizaci dokumenty z vlastního fondu a zprostředkovává vyřízení objednávky.

Digitalizace jedné knihy stojí 200 Kč + 4 Kč za každou skenovanou stránku, digitalizován je vždy kompletní dokument. E-kniha je dodávána ve formátu PDF s OCR. Na 3. stranu e-knihy je možno umístit vlastní text (věnování, informace o sponzorovi). Standardní dodací lhůta je 14 dní. Další informace o službě naleznete zde. Kompletní podmínky NTK pro poskytnutí služby naleznete zde.
Knihy z našeho fondu digitalizované v rámci EOD jsou po 2 měsících od předání objednateli zpřístupněny i v Digitální knihovně SVK HK a Digitální knihovně NTK.

Pro objednání služby EOD je třeba nejprve vybrat požadovaný titul v katalogu SVK HK, po kliknutí na tlačítko EOD v záznamu knihy se údaje o knize automaticky vyplní do vaší objednávky, poté můžete pokračovat ve vyplňování dalších údajů.

Kontakt: Mgr. Lucie Jirků, digitalizace@svkhk.cz, tel.: 494 946 273.


Objednávka (pole označená * je nutné vyplnit):Objednávám digitální kopii následujícího dokumentu: