Přeskočit navigaci

Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové

Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
On-line katalog E-zdroje Digitální knihovna
Vstup do čtenářského konta
Registrace Přihlášení čtenáře

Otevírací doba
Pondělí, úterý 9.00 - 19.00
Středa 11.00 - 21.00
Čtvrtek, pátek 9.00 - 19.00
Sobota 9.00 - 12.00
Neděle zavřeno

Co číst
Ptejte se knihovny   Citace PRO

Úvod > Úvodní stránka > Novinky > TÉMA PRO ROK 2019: Knihovny a školy

TÉMA PRO ROK 2019: Knihovny a školy

„Vzdělávejme společně“

2019-KNIHOVNY-A-SKOLY-1-pruhledne-(1).png
           Letošní regionální kampaň, která byla vyhlášena v listopadu 2018 na Královéhradecké knihovnické konferenci, se týká spolupráce knihoven a škol. Vybrali jsme motto „Vzdělávejme společně“. Je to výzva. Knihovny dávnou nejsou jen půjčovnami knih, jak si ještě někteří představují. Velké, menší i nejmenší knihovny pořádají řadu rozličných akcí pro děti, žáky i studenty. Tento rok chceme zdůraznit především vzdělávací aktivity, kam v první řadě patří informační vzdělávání. Knihovny školám nabízejí lekce, workshopy, dílny rozvíjející nejen informační a čtenářskou gramotnost. Cílem kampaně je rozšířit a prohloubit spolupráci mezi těmito institucemi. 
          V rámci kampaně bude pro knihovníky uspořádán praktický seminář s příklady dobré praxe. V periodiku U nás jim zkušení odborníci poradí, jak oslovit učitele, co se osvědčilo při tvorbě lekcí, jaká jsou úskalí při práci s mládeží. Pro učitele zase plánujeme speciální exkurze, newslettery, konzultace (další v sekci Pro školy).  V SVK HK se zaměříme i na studenty vysokých škol, pro které chystáme mnohé novinky. Veřejnost bude o kampani informována prostřednictvím Občasníku X. Pro více informací sledujte prosím také tuto sekci, kam budeme v průběhu roku přidávat aktuální zprávy.


INFORMACE K CHYSTANÝM A PROBĚHLÝM AKCÍM:

► Služby (nejen) pro studenty VŠ: V letošním roce jsme rovněž připravili sérii workshopů pro studenty vysokých škol, z nichž již některé proběhly. Aktuální termíny, další informace a přihlášení zde.

► Zvol si info 7. 2.Nedostali jste se na přednášku? Více si o ní můžete přečíst zde.

Exkurze pro učitele: Zveme všechny učitele na podrobnější představení naší knihovny. Ukážeme Vám nejen veřejné prostory, ale i učebny a možnosti jejich využití. Seznámíme Vás s pestrou nabídkou dokumentů, včetně elektronických databází, které můžete využít při výuce. Rovněž představíme naše informační lekce pro školy. Exkurze se bude konat ve středu 6. února od 15:00, její průběh přizpůsobíme dle zájmu účastníků. Sraz bude ve 2. NP. Více informací: michaela.haskova@svkhk.cz. Leták zde.

 V rámci letošní kampaně jsme připravili workshop Paměťové techniky jako efektivní pomůcka v procesu učení, který jsme zařadili do naší stálé nabídky akcí pro školy. Další informace a objednávky zde.

Školní newsletter: Náš druhý newsletter Vás seznámí s chystanými novinkami na 1. pololetí 2019. K prohlédnutí zde.