Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Vzdělávání > Pro veřejnost

Pro-verejnost.png


Trénování paměti

V SVK v současnosti působí tři certifikované trenérky paměti, které pro veřejnost připravují pravidelné kurzy i klub trénování paměti. Zároveň se zapojují do každoroční akce Národní týden trénování paměti (NTTP), jehož cílem je pomocí osvětových přednášek seznámit veřejnost s touto problematikou. V rámci NTTP bývají v SVK pořádány i přednášky odborníků na dané téma. Více o trénování paměti v knihovnách se můžete dočíst zde.

  • Jarní cvičení z období uzavření knihovny během pandemie COVID-19 najdete i s řešeními zde.
  • Podzimní cvičení jsou s řešeními dostupná zde.
  • Mozek v pohybu? Ano! Trénujte tady

Momentálně nechystáme termíny pro konání Klubu trénování paměti.

Chcete se dozvědět nejen o problematice trénování paměti, ale i prakticky si paměťové techniky zkusit? Přihlásit se můžete do kurzu trénování paměti, který bude zahrnovat čtyři na sebe navazující lekce.
Termíny: úterý 5., 12., 19., 26. 4. 2022 od 15:30 do 17:00 hodin v učebně č. 1 v 5. NP. Cena za celý kurz činí 200 Kč. Přihlášky k dispozici u pultu ve 4. NP.
Kapacita kurzu je omezena, proto neváhejte s přihlášením.

 

Jak se dostat k nedostupnému

Co vše můžete najít v Digitální knihovně SVKHK a jak v ní efektivně vyhledávat, či jak se k autorsky chráněným dokumentům dostat z pohodlí domova, to vše se dozvíte během školení 24. listopadu v počítačové učebně ve druhém patře knihovny. Workshop proběhne v čase od 16.00 do 17.30 hodin.

 Security code

 

Exkurze pro veřejnost

Tento rok nepořádáme pravidelné měsíční exkurze pro návštěvníky z řad veřejnosti. Zájemci nás mohou kontaktovat na inform@svkhk.cz.

 

Kybernetická bezpečnost

Problematika kybernetické bezpečnosti se v současnosti stává velice aktuální zvláště z důvodu prevence šikany či dalších nežádoucích jevů. Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB) proto vytváří online kurzy s tipy, doporučeními a radami, jak se na internetu chovat.
Zajímáte se o problematiku sociálních sítí, kyberšikany nebo kybergroomingu? Pak jsou tyto kurzy pro Vás!
Vybrat si můžete následujících napříč věkovými skupinami: