Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Vzdělávání > Služby pro studenty

Studenti.png

Individuální konzultace

Tápete při studiu a potřebujete poradit? Zajímá vás, jaké služby nabízíme, které jsou pro vás nejlepší, a jak se k nim dostat? Následující workshopy a konzultace vám v tom pomůžou! Jsou zcela zdarma.
V případě dotazů pište na inform@svkhk.cz.

Objednání konzultace

 

Jak na seminární/závěrečnou práci?

Tuto otázku si položil už každý z nás… Přihlaste se na tento workshop a my vám poradíme, kde hledat literaturu a další zdroje. Přidáme tipy na zajímavé e-zdroje. Dojde i na to, jak citovat a vyhnout se plagiátorství.

Termíny:
Momentálně nejsou vypsány žádné termíny.
 


Paměťové techniky

Učíte se a nemůžete si vše zapamatovat? Nevíte, jestli je lepší se biflovat nebo se aktivně učit? Nejen na tyhle otázky vám dá odpověď workshop zaměřený na paměťové techniky.
Workshop trvá 1,5 hodiny a uskuteční se v případě minimálně tří zájemců.

Termíny:
Momentálně nejsou vypsány žádné termíny.
 


Poprvé v SVK?

Jste u nás poprvé? Nebo jste našimi čtenáři již delší čas, ale zajímá vás, co vše u nás můžete využít? V tom případě přijďte na krátkou exkurzi! Společně si projdeme knihovnu a pomůžeme vám se u nás zorientovat. Zjistíte nejen, co nabízíme, ale také co a kde hledat. Rovněž vám poradíme, kde můžete v klidu studovat.

Termíny:
Momentálně nejsou vypsány žádné termíny.
 


Seznámení s digitálními knihovnami a jak v nich vyhledávat

Ztrácíte se v digitálních knihovnách? Není vám jasné, proč se k některým dokumentům dostanete z pohodlí domova a k jiným ne? Chcete se naučit v digitálních knihovnách efektivně vyhledávat? Pak právě vám je určen následující workshop. Seznámíme vás s vybranými digitálními knihovnami, včetně projektu zpřístupnění děl nedostupných na trhu provozovaného Národní knihovnou. 

Termíny:
Momentálně nejsou vypsány žádné termíny.
 


Komentovaná procházka s úkoly

Za Viktorem Fischlem, Karlem Čapkem a dalšími autory hurá do města!

Ještě to v Hradci tolik neznáte nebo vás zajímá literatura? Pojďte s námi na svižnou procházku spjatou s významnými literáty.  Každý účastník obdrží brožuru s informacemi o trase, zastávkách, spisovatelích a několika úkoly, které budeme cestou společně plnit. Jsme zvědaví i na postřehy účastníků k místům, u kterých se zastavíme. Cesta měří asi 4,5 km. Začínáme v učebně 2 v 5. NP.

Termíny:
Momentálně nejsou vypsány žádné termíny. 
 


První pomoc při psaní práce

Píšete seminární nebo závěrečnou práci a jste s rozumem v koncích? Nevíte, jak postupovat nebo kde hledat zdroje? Níže najdete tipy na postup a co vše můžete využít.

Potřebujete poradit k určitému tématu? Napište nám na inform@svkhk.cz nebo využijte naše rešeršní služby zde.