Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Vzdělávání > Workshopy pro veřejnost

Wokrshopy.png

Jak se dostat k nedostupnému?

Co vše můžete najít v Digitální knihovně SVK HK a jak v ní efektivně vyhledávat, či jak se k autorsky chráněným dokumentům dostat z pohodlí domova, to a více se dozvíte během tohoto workshopu. Workshop probíhá vždy dle vypsaných termínů.

Aktuální termíny:

V tuto chvíli nejsou vypsány žádné termíny.
 

Výtvarný workshop koláží pro veřejnost

Zveme Vás na nový umělecký počinu naší knihovny – zveme všechny, kteří se chtějí ponořit do podmanivé říše koláží. Objevte nový způsob, jak se umělecky vyjádřit a navázat kontakt s ostatními. Naše promyšlené výtvarné lekce jsou přizpůsobeny tak, aby zažehly vaši tvůrčí jiskru a podpořily pocit sounáležitosti. Ve složitém umění koláží se jednotlivé fragmenty spojují, aby splétaly příběhy, vyvolávaly emoce a vytvářely něco skutečně jedinečného. Vydejte se s námi na tuto okouzlující cestu fantazie, na které zažijete radost ze spolupráce a vzrušení z propojení různorodých prvků do dokonalé harmonie. Ať už jste zkušený umělec, nebo teprve začínáte objevovat svou tvůrčí stránku, naše lekce koláže slibují inspirativní dobrodružství pro všechny.

Koláž (fr. collage) je umělecká výtvarná technika, která v překladu z francouzštiny znamená "lepit". Koláž vzniká skládáním a lepením různých výstřižků textu, fotek, obrázku a písma na plochu obrazu a následným vytvořením umělecké kompozice. Pro zajímavost, koláže vytvářeli v Japonsku až od 10. století, ale až kubističtí umělci proslavili tuto skvělou výtvarnou techniku na začátku 20. století.

Studijní a vědecká knihovna Vám nabídne veškeré výtvarné materiály ke kreativnímu tvoření, ale pokud byste si chtěli donést vlastní materiály, tak neváhejte! Během workshopu budeme vystřihovat, lepit, trhat, spojovat, vybarvovat a výsledkem bude Vaše jedinečné mistrovské dílo.

Počet účastníků: 15
Čas trvání: 150 minut (2,5 hodin)
Cena: 100 Kč / osoba

Kurzy vede lektorka Bc. Monika Halchynska.

Objednávka workshopu