Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue

Kup knihu k Ježíšku!

Kup knihu k Ježíšku!

Knižní trh se po první jarní vlně pandemie koronaviru opět dostal do velice nelehké situace. Ani tentokrát nám tato situace není lhostejná. Spojili jsme společně síly a navazujeme na naši jarní kampaň Kup knihu, zachráníš nakladatele a přicházíme s pokračováním v podobě výzvy Kup knihu k Ježíšku, která je zaměřena na blížící se Vánoce.

fbcover_slogy.png

  

Opět vyzýváme k online nákupu knih, ideálně přímo přes e-shopy nakladatelů. Každý z nás tak může udělat radost dvakrát – svým blízkým i lidem, jejichž živobytí je na knižním trhu závislé.
 
Zároveň se v rámci kampaně Kup knihu k Ježíšku obracíme na širokou veřejnost s otázkou: Jakou knihu byste si letos přáli k Vánocům? Poraďte svým blízkým, jaká knížka by vám pod stromečkem udělala radost. Inspirujete a dáte tak tip i široké veřejnosti. Sdílejte své přání, ať už fotky či videa, na sociálních sítích a připojte se k naší výzvě použitím hashtagu #kupknihukjezisku.
 
Moravská zemská knihovna v Brně (MZK) se v souvislosti s tuto výzvou opět spojila s krajskými knihovnami, Sdružením knihoven ČR, Národní knihovnou ČR, Asociací knihoven vysokých škol, Svazem knihovníků a informačních pracovníků a také se Svazem českých nakladatelů a knihkupců, ten přišel s iniciativou #knizkaprosestricku v rámci platformy Kniha ti sluší, ke které jsme se rovněž připojili.