Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Akce > Výstavy > 7. 6. - 31. 7. Czech Press Photo 2017

7. 6. - 31. 7. Czech Press Photo 2017

Ve středu 6. června v 17:00 hod. se koná v galerii U Přívozu za přítomnosti hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřího Štěpána vernisáž výstavy Czech Press Photo, která ukáže nejen snímek vítěze hlavní ceny „Fotografie roku“, ale také práce těch, kdo uspěli v jednotlivých kategoriích a i další vybrané neoceněné fotografie, které mapují celý rok. Mezi tématy, které se letos snímky objevují, je opět řada jak domácích, tak mezinárodních událostí, které během poslední doby přitáhly pozornost miliard obyvatel celé planety. Patří sem například změny, které v uplynulých měsících proběhly v Turecku, průběh voleb nového amerického prezidenta či problémy, jež hýbou oblastí Blízkého východu. Z domácích témat výstava ukazuje propuštění Jiřího Kajínka, nebo portréty nedávno tragicky zemřelého herce Jana Třísky při natáčení jeho posledního filmu Po strništi bos. Prostřednictvím mnoha dalších kategorií Czech Press Photo se však návštěvníkům představí i témata, která většinou každodenně neplní první stránky novin a magazínů. Návštěvníci výstavy si budou moci opravdu z čeho vybírat. Do letošního ročníku prestižní soutěže Czech Press Photo se přihlásil rekordní počet autorů. Mezinárodní porota hodnotila práce 482 fotografů s trvalým bydlištěm v České a Slovenské republice s celkovým počtem 7 277 fotografií.

V galerii Automat můžete současně zhlédnout doprovodnou putovní výstavu Centra Paraple Na handicap nehrajeme
Výstava přibližující běžný život vozíčkářů vznikla v rámci projektu OTEVŘENÉ PARAPLE, který je spolufinancován Evropskou Unií. Projekt usiluje o vytvoření komunitního centra – místa pro kulturní a společenské dění, prostoru pro setkávání a společné sdílení volného času, do kterého jsou zapojeni klienti a přátelé Centra Paraple a veřejnost z blízkého i vzdálenějšího okolí. Kromě realizace kulturně-komunitních aktivit má projekt i vzdělávací a informační přesah – vedle putovní výstavy vzniká edukační spot a brožura. Autorem fotografií je Tomáš Lisý (1979).
Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost, založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáhá lidem s poškozením míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci. Jeho cílem je být oporou pro ty, kteří právě ochrnuli po úrazu nebo nemoci, i pro ty, kteří tak žijí už dlouho, ale narazili na problém, se kterým si nevědí rady.


Obě výstavy trvají do 31. července 2018.

Vernisáž se koná v galerii U Přívozu 6. června v 17:00 hod.

CPP-2018-plakat.png