Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Akce > Výstavy > 8. 6. - 31. 7. Czech Press Photo 2018 - výběr

8. 6. - 31. 7. Czech Press Photo 2018 - výběr

Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií a videí 24. ročníku soutěže Czech Press Photo se představí v galerii U Přívozu a v galerii Automat Studijní avědecké knihovny v Hradci Králové již potřetí.

Czech Press Photo je prestižní fotografická soutěž s více než dvacetiletou tradicí, která každoročně prostřednictvím nejlepších fotografií a dokumentárních filmů mapuje nejvýznamnější události uplynulého roku v mnoha oblastech života – od zpravodajských aktualit přes umění a každodenní život až po přírodu a sport. Soutěž a následná výstava dává možnost zveřejnit i takové fotografie, které z nejrůznějších důvodů nenašly v médiích uplatnění. Mezinárodní porota hodnotila v roce 2018 práce 430 fotografů, což představovalo 6 456 fotografií. Videosekce se zúčastnilo 26 autorů celkovým počtem 41 videí. Výstava Czech Press Photo 2018 ukáže nejen snímek vítěze hlavní ceny „Fotografie roku“, ale také práce těch, kdo uspěli v jednotlivých kategoriích, a další vybrané neoceněné fotografie. Celkově se soutěžilo v osmi různých foto- a třech videokategoriích. Soutěžit mohl každý, kdo má trvalé bydliště v Česku nebo na Slovensku, a to jak vydavatelé, agentury, odborné školy, tak i volní fotografové.

Největší pozornost zpravidla přitahují tradiční kategorie, jako jsou například Aktualita, Každodenní život, Sport či Příroda, věda a životní prostředí.

Vernisáž se koná 7. 6. v 17:00 hod. v galerii U Přívozu.

Výstava se koná   za podpory Královéhradeckého kraje. 

Pozvanka_CPP.png